;

فرم شرح مختصر در نرم افزار همیار پزشک جی ایکس ترا

وب‌سایتی که در مجموعه نرم‌افزارهای همیار پزشک ارائه می‌شود  درواقع یک برنامه‌ی تحت وب است که نسخه‌ی موبایل نیز دارد که به نرم‌افزار و برنامه‌های موبایل ارائه‌شده در این مجموعه، شبکه شده است. این وب‌سایت،  برای پزشکان به‌صورت اختصاصی طراحی‌شده است و طراحی، امکانات و قابلیت‌های  آن با گذر زمان ارتقاء خواهد یافت.
نرم‌افزار هميار پزشک  طوري طراحی‌شده که بیماران باید قبل از ثبت نوبت خود، در وب‌سایت شخصی پزشک در صفحه‌ی ثبت‌نام اطلاعات خود را وارد نمایند که بعد از واردکردن  اطلاعات، سیستم به‌صورت خودکار به آن‌ها شماره پرونده خواهد داد و برای  آن‌ها به‌صورت آنلاین تشکیل پرونده می‌دهد که این اطلاعات واردشده همان  اطلاعاتی است که بیماران درگذشته بعد از ورود به مطب آن را در اختیار منشی  پزشک قرار می‌دادند تا او بتواند آن را وارد نرم‌افزار مطب کند. وقتی  واردکردن اطلاعات بیمار آن‌هم در زمان مناسب (زمان قبل از ورود به مطب در  منزل) به خود بیماران واگذار شود، آن‌ها آن را به بهترین وجه ممکن انجام  می‌دهند. مثلاً اگر بیماری که در تهران سکونت دارد به منشی بگوید که آدرسش  را در نرم‌افزار وارد کند منشی فقط می‌نویسد «تهران» که ما نیز به خاطر  مشکلاتی که منشی (دستیار پزشک) در مطب دارد پیشنهاد می‌دهیم اطلاعات را  کامل وارد نکند ولی اگر این کار را به خود بیمار بسپاریم، بیمار حتی پلاک  منزل و طبقه‌ی آن را نیز در آدرس خود می‌نویسد.
همچنین در  نرم‌افزار بعد از ثبت‌نام غیر از گرفتن نوبت، بیمار می‌تواند در مورد  بیماری خود توضیح دهید (فرم شرح مختصر بیماری تکمیل نماید) که این یعنی  پرونده‌سازی بیمار برای خود که باعث می‌شود کاری که پزشک با نرم‌افزارهای  قدیمی انجام می‌داد خود بیمار انجام دهد که با انجام این کار پرونده‌سازی  برای بیمار به راحت‌ترین حالت خود می‌رسد. پزشک بعد از ورود به نرم‌افزار  مطب که به وب‌سایت شخصی خود وصل است می‌تواند پرونده‌ای که بیمار از طریق  وب‌سایت خود، به‌صورت آنلاین ساخته را ببیند. فرم شرح مختصر درواقع برای  سرعت بخشیدن به کار پزشک است چون در حال حاضر پزشکان، در زمان ویزیت کردن  بیمار به جهت آنکه سؤالات ضروری را از بیمار بپرسند زمان زیادی را صرف  بیمار خود می‌کنند که بیش از 95 درصد این سؤالات تکراری هستند که درگذشته  ابزارهایی وجود نداشت که پزشکان مجبور نباشند این سؤالات تکراری را از  بیمار بپرسند که این سؤالات می‌تواند در فرم شرح مختصر بیماری قرار گیرند و این فرم، توسط بیمار به‌صورت آنلاین قبل از ورود او به مطب تکمیل شود

نرم افزار مطب کلینیک درمانگاه با پردازش ابری همراه با سیستم نوبت دهی